Miód manuka vs zwykły miód 0
Miód manuka vs zwykły miód

Wyróżnia się rozmaite rodzaje preparatów wytwarzanych przez pszczoły z nektarów roślin, a każdy z nich posiada odmienną konsystencję, smak i właściwości. Warto zatem mieć świadomość faktu, czym różni się miód zwykły od manuka, aby w ten sposób wybrać produkt o najlepszych właściwościach odpowiadających konkretnym preferencjom i potrzebom. Zachęcamy więc do zapoznania się z tekstem wskazującym różnice, jakie można zaobserwować pomiędzy dwoma rodzajami specyfiku.

Czym cechuje się miód manuka?

Jako że obydwa opisywane preparaty pozyskuje się dzięki pracy pszczół zbierających nektar z określonych roślin, można im przypisać różnorodne właściwości zdrowotne. Ich spożywanie lub stosowanie z formie kosmetyków może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia lub złagodzić objawy pewnych dolegliwości. Odmiana manuka zawiera jednak więcej MGO, czyli związku odpowiadającego za właściwości prozdrowotne niż zwykły rodzaj specyfiku. Ponadto zauważalną różnicą jest wyższa cena oraz fakt, że jest wytwarzana tylko z jednej nowozelandzkiej rośliny.

Z kolei miód zwykły występuje w różnych wariantach. Dzieli się na nektarowy (dodatkowo wyróżnia się wielokwiatowy, lipowy, rzepakowy i gryczany), spadziowy oraz nektarowo-spadziowy. Można więc wybierać spośród kilku rodzajów o różnej konsystencji, kolorze i walorach smakowych. Jego dokładna cena uzależniona jest od konkretnego wariantu, jednak jest znacznie niższa niż w przypadku nowozelandzkiego odpowiednika.

Miód manuka a zwykły

Różnice pomiędzy opisywanymi odmianami są zauważalne także w wyglądzie i właściwościach obu preparatów. Odmiana pochodząca z Nowej Zelandii posiada ciemnozłoty kolor, gęstą konsystencję i specyficzny smak przypominający zioła, kwiaty i orzechy. Zwykły rodzaj występuje zaś w różnych wariantach - niektóre są bardziej płynne, inne zaś stałe, można wybrać specyfik o jasnym lub ciemnym kolorze oraz o konkretnych walorach smakowych. Uważa się, że miód manuka swoimi właściwościami najbardziej zbliżony jest do odmiany gryczanej – warto więc samemu się o tym przekonać.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl