Jak często można jeść miód manuka? 0
Jak często można jeść miód manuka?

Naturalny specyfik pochodzący z Nowej Zelandii jest powszechnie stosowany w kosmetyce, ale można go bezpiecznie spożywać również doustnie. Jego charakterystyczny smak z wyczuwalnymi nutami kwiatów, ziół, orzechów oraz lekkiej goryczki sprawia, że jedzenie miodu manuka nie sprawi problemu. Ponadto może to w pozytywny sposób wpłynąć na zdrowie i nie tylko. Jak często można zatem jeść ten produkt?

Zalecane spożycie miodu manuka

Polecanym rozwiązaniem są 2-3 łyżeczki specyfiku, najlepiej codziennie rano na czczo. Spożycie można rozłożyć i przyjmować np. 2 lub 3 oddzielne porcje dziennie, każda po jednej dawce. Miód manuka można spożywać bezpośrednio łyżeczką, dodać do herbaty lub wykorzystać do posmarowania pieczywa.

Jako że specyfik ten jest w pełni naturalny, przekroczenie zalecanej częstotliwości spożycia nie będzie miało negatywnych skutków i w żaden sposób nie zaszkodzi. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że jest to produkt o wysokim poziomie kaloryczności. Kwestia ta jest szczególnie istotna dla osób dążących do redukcji wagi, które powinny rozważyć ograniczenie częstotliwości jego jedzenia.

Czy warto spożywać miód manuka?

Można go zatem bezpiecznie jeść w dowolnej ilości, w zależności od własnych preferencji. Nowozelandzki specyfik wyróżnia się wyjątkowym smakiem, a także często jest ceniony ze względu na właściwości prozdrowotne dotyczące układu pokarmowego, immunologicznego i nie tylko. Uważa się bowiem, że z tego względu warto włączyć miód manuka do swojej codziennej diety. Jedynym przeciwwskazaniem jest uczulenie na produkty pszczele, a ponadto osoby chorujące na cukrzycę powinny skonsultować tę kwestię z lekarzem.

Ze względu na wysoką kaloryczność zaleca się spożycie z umiarkowaną częstotliwością. Można go jeść zarówno w formie bezpośredniej, jak i stosować jako dodatek do herbat, pieczywa lub deserów. W każdej z tych opcji jego charakterystyczny oraz intensywny smak w połączeniu z gęstą konsystencją zapewni ciekawe wrażenia - zachęcamy do osobistego przekonania się.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl